Lymfodrenáž přístrojová

Lymfodrenáž aktivuje průchod lymfy a uvolňuje lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání.

Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpaží a tříselní uzliny. Tok lymfy na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem.

Přístroj Lymphastin pracuje s postupující tlakovou vlnou. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu.

Lehké, rytmické tlakové vlny běží od centra (třísel) přes boky, stehna, lýtka periferním směrem k chodidlům a prstům nebo obráceně. Následně tlak povoluje a zpět začíná nová vlna. Masáž je vnímána jako velmi příjemná. Tato metoda lymfodrenáže podporuje odtok mízy (lymfy) z tkání.

Pomocí řízeného tlaku kompresního přístroje se urychluje žilní návrat, zlepšuje přívod tepenné krve, zvyšuje lymfatická drenáž, podporuje se látková výměna a zmenšují otoky.
Již po první proceduře je dosahováno měřitelných výsledků:

  • v nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu
  • břišní manžeta přispívá k rychlému snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha
  • masáž břicha podporuje zažívání a pohyblivost střev
  • přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a vyprazdňování
 
 K ošetření celulitidy je optimální alespoň 10 procedur.