Reflexní masáž plosky nohy

Vychází ze staročínských léčebných metod starých 3 až 5 tisíc let. Je prováděna na plosce a nártu obou nohou, kde je jako reflexním zrcadlem zobrazeno celé tělo se všemi svými orgány.

Úvodem je sestava speciálních relaxačních a uvolňovacích hmatů, jejichž cílem je velmi příjemné uvolnění početných drobných kloubů, vazivových struktur a svalů chodidla.

Při prohřátí celé nohy se uplatňuje energetická síla dotyku, tření či hlazení, prokrví se celá oblast chodidla i nožní klenby a reflektivně se stimuluje postupně celý organizmus.

Vlastní masážní technikou je tlakové ošetření řady bodů a plošek na chodidle, prstech, nártech i okolí kotníku – podobně jako u akupunktury se jedná o stlačování, mačkání či tlakově rotační techniky.

Reflexní masáž odstraní pocit těžkých nohou, uvolnění blokád v oblasti nohou, reflexivně ošetří bolest páteře a hlavy.

Pozitivně ovlivňuje krevní oběh, zlepšuje prokrvení, regeneraci a hojení, působí protizánětlivě, zmírňuje bolest, podporuje lymfatický systém, urychluje detoxikaci organismu a posílení imunity.

Podporuje psychické i fyzické uvolnění, uklidňuje následky stresu a přispívá k celkové harmonizaci organismu. Má léčebné i preventivní účinky na bolesti svalů, kloubů, páteře, bolesti hlavy, migrénu, je pomocnou léčbou u alergií, astmatu, funkčních poruch trávení a vylučování, uvolňuje psychické napětí, stres a léčí nespavost.

 

UPOZORNĚNÍ:

 

Otevřené rány, kožní onemocnění způsobené bakteriemi, viry, plísněmi a akutní zánět žil jsou pro tuto masáž kontraindikované!